Jauna mama Monika: saulės elektrinė man padės sutaupyti pinigų

2020-05-27

Kauno rajone, Ringauduose, gyvenanti dviejų vaikų mama Monika pasakoja, kad karantino metu sąskaita už elektrą išaugo maždaug 40 proc. Tačiau gyventoja nenusimena ir ieško būdų, kaip sutaupyti. Monika dalinasi patirtimi apie saulės elektrines ir džiaugiasi, kad per metus galės sutaupyti net 915 Eur.

„Mūsų penkių asmenų šeima visada išnaudodavo daug elektros, bet per karantiną sąnaudos gerokai išaugo. Kartu su vyru auginame du vaikus. Mažylei 10 mėnesių, o vyresnysis – jau antrokas. Name kartu su mumis dar gyvena mano mama. Ir žinoma, karantino metu visi buvome namie.

Kaip ir natūralu – daugiau žmonių namie, dažniau viriau valgyti, dažniau kaito arbatinis ir veikė indaplovė. Rūbų su dviem vaikais visada kalnai – tad skalbimo mašina sukasi ištisai. Vyras ir vyresnis vaikas visą dieną prasėdi prie kompiuterių, reikia dirbti ir mokytis. Turbūt nemažai elektros suvalgė ir elektrinis radiatorius – mamai vis būdavo šalta... Įprastai per mėnesį sunaudodavome apie 650 kWh. Dabar jau matau, kad bus apie 900 kWh.

Sakysite, ko čia jaudintis. Baigsis karantinas, visi grįš į darbus ir mokyklas, ir elektros sąskaita sumažės. Bet, kad turbūt, palyginus su kitomis šeimomis, mes ir įprastai išnaudojame daug elektros.

Matydama tokią situaciją ėmiau ieškoti būdų, kaip sutaupyti. Ir galiu pasidalinti, kad atradau saulės elektrines. Žinoma, santaupos dabar ir taip tirpsta. Sakysite, iš ko tą elektrinę statysiu. Bet specialistas mane patikino, kad saulės elektrinę dabar galima įsigyti su paskola ir labai palankia parama. Gal ir kitiems ši informacija pravers, nes na gyvenimas juda ir norisi gyventi ne susispaudus, o pažangiai!

Kam įdomu, galiu pasakyti, kad konsultantas man pasiūlė 8 kW galios elektrinę, kurios kaina 6630 Eur. Gavus paramą kaina nukris iki 4111 Eur. Ir aktualiausia man, kad elektrinė atsipirks per 4,5 metų – per metus sutaupysiu 915 Eur.“

Norintiems įsirengti saulės elektrines – papildoma parama

„Taip, būtent tokioms šeimoms, kaip Monikos, kurios išnaudoja daug elektros energijos, praverstų saulės elektrinės. Išlaidas elektrai būtų galima sumažinti net iki 4 kartų. Tai šiuolaikinis sprendimas ne tik taupantis pinigus, bet ir tausojantis gamtą. Esame paskaičiavę, kad saulės elektrinė atsiperka per 5–7 metus. O jeigu kils elektros kaina, ir greičiau“, – teigia UAB „Saulės grąža“ vadovas Mindaugas Gerulaitis.

Specialistas pastebi, kad šiemet Energetikos ministerija numatė papildomą paramą gyventojams, įsirengiantiems saulės elektrines. Norintys elektrinę įsirengti ant savo namo stogo, paramos galės prašyti nuo spalio 1 d. Kreiptis dėl paramos saulės elektrinės daliai saulės parke bus galima nuo liepos 1 d. Gyventojams suteikiama 323 Eur parama už 1 kW įsirengiamos elektrinės galios.

Neturite santaupų – saulės elektrinę įsigykite su paskola

Saulės elektrines įsirengti galės net ir tie, kurie neturi didelių santaupų. Atsirado galimybė saulės elektrinę įsirengti su paskola. Tokiu atveju bus suteikiama dar didesnė parama: vietoj 323 Eur gyventojai gaus 381 Eur už 1 kW elektrinės galios daliai palūkanų kompensuoti.

„Labai gerai, kad ministerija padeda didelių santaupų neturintiems, bet taupyti pinigus ir tausoti gamtą norintiems gyventojams. Galime nudžiuginti ir Monikos, ir kitas panašias šeimas – jiems dabar saulės elektrinę įsirengti bus kur kas lengviau“, – pasakoja UAB „Saulės grąža“ vadovas M. Gerulaitis.

Norėdami įsigyti saulės elektrinę, turėtumėte kreiptis į saulės energijos įmonę. Specialistai suteiks visą išsamią informaciją: padės pasirinkti jums tinkančią saulės elektrinę, informuos kaip gauti paramą ir pasirūpins elektrinės sumontavimu bei priežiūra.