Sulaukta beveik 3 tūkst. paraiškų saulės elektrinių įrengimui finansuoti

2019-06-25

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) per paraiškų teikimo laikotarpį sulaukė per 7 tūkst. jų – 3057 jų sudaro prašymai finansuoti senų katilų keitimą, 2894 – saulės elektrinių įsirengimą ir 1161 paraiškų jau įsirengusių atsinaujinančius energijos išteklius.

"Laikotarpis buvo iš tiesų intensyvus. Sulaukėme daug norinčių gauti kompensacines išmokas iš ES ir Klimato kaitos programos lėšų. Džiugu, jog žmonės tampa sąmoningesni ir siekia prisidėti prie klimato kaitos, aplinkos taršos mažinimo bei sumažinti išlaidas už sunaudojamą energiją. Tai – gera žinia ateities kartoms", – pranešime cituojamas APVA Klimato kaitos projektų ir registro skyriaus vedėjas Jonas Balkevičius.

Kaip skelbia Energetikos ministerija, pasibaigus šiems kvietimams, APVA per mėnesį įvertins visas gautas paraiškas ir iki liepos vidurio gyventojai jau žinos, ar jiems bus rezervuota parama saulės elektrinėms įsirengti arba seniems šildymo katilams pakeisti.

Visi, kurie šiemet nespėjo pateikti paraiškų, tai galės padaryti nuo kitų metų pradžios. Sausį yra numatyta skelbti du kvietimus saulės elektrinei įsirengti ir senų biokuro katilų keitimui į naujus. Tiesa, išlaidos bus tinkamos finansuoti, jei jos bus patirtos ne ankščiau nei bus pateikta registracijos forma.

Iš viso iki 2023 m. planuojama investuoti daugiau kaip 30 mln. eurų ES fondų lėšų saulės elektrinių įrengimui ir senų šildymo katilų keitimui.

Šaltinis