INVL fondas į saulės jėgaines Rumunijoje investuos 120 mln. eurų

Pagal pasirašytas sutartis fondas įsigijo dvi bendroves, kurios plėtoja 166 megavatų (MW) galios saulės jėgaines Rumunijoje, pranešė fondas.

„Šioje rinkoje matome itin didelį atsinaujinančios energetikos projektų vystymo potencialą ir tikimės, kad šios mūsų investicijos ne tik mažins taršą aplinkai, bet ir leis uždirbti patrauklią grąžą investuotojams“, – pranešime teigė „INVL Renewable Energy Fund I“ vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

Saulės energetikos projektai Rumunijoje turi patvirtintas prisijungimo prie tinklų sąlygas. Saulės jėgainės turėtų pradėti veikti 2024 metais.

Pernai bendras elektros vartojimas Rumunijoje siekė daugiau kaip 60 teravatvalandžių (TWh) ir, palyginti su Lietuva, buvo apie penkis kartus didesnis. Dalį elektros energijos ji importuotoja.

Po įsigijimo Rumunijoje fondo portfelyje yra daugiau kaip 200 MW galios saulės jėgainių parkų vystomų projektų. Visi šie projektai jau turi prisijungimo prie tinklų sąlygas, o saulės parkų statyba vyks 2023-2025 metais.

Šaltinis

lt_LTLT