solar system, roof, power generation-2939560.jpg

Už elektrą ir šildymą mokėsite mažiau – tam yra išeitis

Pasaulio šalys aktyviai keliauja žaliojo kurso keliu – skatinama ne tik persėsti į elektromobilius, bet ir namuose įsirengti saulės elektrines. Nors tokia vizija anksčiau kai kam galėjo atrodyti neįgyvendinama, tačiau dabar žmonės vis dažniau savarankiškai pradeda naudoti saulės elektrines.

Energijos tvarumas – vienas pagrindinių tikslų, kuris neabejotinai užima vis didesnį prioritetą kiekvieno žmogaus gyvenime.

Tad šiuolaikiškų saulės elektrinių naudojimas yra vienas iš geriausių sprendimų tiems, kurie nori sutaupyti.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tokių jėgainių įrengimas užtrunka ilgai ir reikalauja daug pastangų, tačiau dabar tą padaryti išties paprasta.

Kai trūksta savų lėšų saulės elektrinės įsirengimui ar įsigijimui iš saulės parko, pagelbėti gali ir „Swedbank“ banko palankiomis sąlygomis siūloma vartojimo paskola saulės elektrinėms.

Išlaidas sumažinsite ne tik elektrai

„Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius Tomas Pulikas gyventojams paaiškina, kodėl vertėtų apsvarstyti galimybę investuoti pinigus į saulės elektrinių plėtojimą.

„Pagrindinis faktorius, skatinantis Lietuvos gyventojus investuoti į saulės jėgainės įsirengimą, yra ekonominė nauda. 


Nusprendus įsirengti saulės elektrinę, ji vidutiniškai atsipirktų per maždaug 6 metus. Visgi vertėtų neužmiršti, kad šiuo metu sparčiai kylant elektros kainoms, atsiperkamumas tampa kur kas greitesnis“, – teigė jis.

Saulės elektrinės atsiperkamumas
Saulės elektrinės atsiperkamumas

T. Pulikas pasakoja, kad jau dabar gyventojai vis dažniau žvalgosi į alternatyvius energijos šaltinius.

Be to, saulės elektrinių naudojimas, pasak „Swedbank“ atstovo, gali padėti sumažinti išlaidas ne tik elektrai.

„Dar vienas svarbus saulės elektrinių privalumas yra galimybė sumažinti išlaidas ne tik elektrai, bet ir šildymui, pavyzdžiui, saulės energija gali būti efektyviai panaudojama kartu su oras–vanduo šilumos siurbliais.

Aplinkosaugos klausimas gyventojams taip pat tampa vis svarbesnis. Ne paslaptis, kad energetikos sektorius pasaulyje yra vienas didžiausių teršėjų, todėl perėjimas prie atsinaujinančių išteklių naudojimo yra laikomas labai svarbiu, norint mažinti žmogaus neigiamą poveikį klimato kaitai“, – teigė T. Pulikas.

Pinigų už elektrą mokėsite iki 70 proc. mažiau

Tuo metu „Elektrum Lietuva“ Technikos ir tiekimo skyriaus vadovas Kostas Dryžas antrina ir sako, kad saulės jegainių naudojimas leidžia gerokai sumažinti išlaidas, nukreiptas į energijos suvartojimą.

„Apsisprendimą įsirengti saulės elektrinę ant stogo gali lemti daug priežasčių, bet bene pagrindinės jų yra noras už elektrą mokėti mažiau, nepriklausyti nuo elektros kainų svyravimo bei didėjantis žmonių dėmesys tvarumui ir rūpinimasis aplinkos apsauga.

Skaičiuojama, kad individuali saulės jėgainė gali sumažinti išlaidas už elektrą iki 70 proc. Taip pat, pereinant prie saulės energijos, gerokai sumažinamas anglies dioksido (CO2) pėdsakas – skaičiavimai rodo, kad viena individuali saulės jėgainė gali padėti sumažinti į aplinką išmetamą CO2 kiekį maždaug 1 tona per metus.

Taigi, dviguba nauda – gyventojai sutaupo net nekeisdami savo elektros vartojimo įpročių ir tuo pačiu prisideda prie švaresnės aplinkos mums visiems kūrimo“, – teigė specialistas.

K. Dryžas pastebi, kad žmonių noras įsirengti saulės elektrines yra akivaizdus, kadangi daugelis jų dabartiniu momentu nėra patenkinti esamomis elektros kainomis.

a„Tyrimai rodo, kad kas antras šalies gyventojas nėra patenkintas elektros kainomis, o kas penktas norėtų įsigyti saulės jėgainę ir taip sumažinti išlaidas elektrai.  Realybėje tai ir vyksta – saulės šviesos privalumus atranda vis daugiau Lietuvos gyventojų. Šiuo metu individualios saulės jėgainės gamina elektros energiją beveik 15 tūkst. šalies vartotojų, o pastaraisiais metais šis skaičius sparčiai auga. 

Mes taip pat iš savo klientų pastebime, kad gyventojai vis aktyviau domisi atsinaujinančia energetika ir galimybe įsirengti nuosavą saulės elektrinę“, – teigė K. Dryžas.

Norėdami gauti „Swedbank“ paskolą, skirtą saulės elektrinei įsirengti, tai padaryti galite ČIA.

„Swedbank“ atkreipia dėmesį, kad, naudodamiesi finansavimo paslaugomis, jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką jūsų kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Šaltinis


lt_LTLT